HOFFMAN G600500200G Enclosure, Wall Mount, 600 x 500 x 200mm Size, Steel | CH8LPZ
HOFFMAN G600500200G 18988 Enclosure, Wall Mount, 600 x 500 x 200mm Size, Steel
Item: CH8LPZModel: G600500200GCross Ref: 18988
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Enclosure
Body Thickness 1.21 mm
Color Gray
Color Code Ral 7035
Depth 200 mm
Door Thickness 1.52 mm
Finish Powder Coated
Height 600 mm
Latch Type Quarter Turn
Material Mild Steel
Product Datasheet hoffman-g600500200g.pdf
Width 500 mm