HOFFMAN ATEX453816SS63 Hazardous Location Enclosure, 458 x 382 x 160mm Size, 316 SS, 3 Gland Plates | CH8FEP
HOFFMAN ATEX453816SS63 16851 Hazardous Location Enclosure, 458 x 382 x 160mm Size, 316 SS, 3 Gland Plates
Item: CH8FEPModel: ATEX453816SS63Cross Ref: 16851
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Hazardous Location Enclosure
A X B X C 18.03" x 15.04" x 6.3"
Gland Plate Quantity 3
Panel Gauge 16.23 ga. x 13 6/25 ga.
Panel Size 16.23" x 13.24"