HOFFMAN A72XM7824FTCG Disconnect Enclosure, 72.12 x 78.50 x 24.12 Inch Size, Gray, Steel | CH8DDN
HOFFMAN A72XM7824FTCG 25698 Disconnect Enclosure, 72.12 x 78.50 x 24.12 Inch Size, Gray, Steel
Item: CH8DDNModel: A72XM7824FTCGCross Ref: 25698
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Disconnect Enclosure
Color Gray
Enclosure Material Mild Steel
Features 12 Indoor, Dust-Resistant
Nema Rating Nema Type 12
Panel Size 60" x 72"
Product Datasheet hoffman-a72xm7824ftcg.pdf
Stiffener Locations 24"