HEPCOMOTION AU7654L300LB GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 300 mm Carriage Length, Slide Lubricators | CR3WFW 800ZE1
HEPCOMOTION AU7654L300LB GV3 Carriage, Size 76, Twin Bearing, 300 mm Carriage Length, Slide Lubricators
Item: CR3WFWModel: AU7654L300LBCross Ref: 800ZE1
7 In Stock
Ships within 2 days via
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 54.7 mm
Carriage Length 300 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 185 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 7200N
Features Slide Lubricators
For Rail Width 76 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 7200N
Max. Radial Load 6400N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 6
Overall Height 58.7 mm