HEPCOMOTION AU7654L200DRNS GV3 Carriage, Size 76, Double-Row Bearing, 200 mm Carriage Length, Nitrile Seal | CR3WFN 800ZD3
HEPCOMOTION AU7654L200DRNS GV3 Carriage, Size 76, Double-Row Bearing, 200 mm Carriage Length, Nitrile Seal
Item: CR3WFNModel: AU7654L200DRNSCross Ref: 800ZD3
7 In Stock
Ships within 2 days via
Product Specifications:
Item Carriage
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 54.7 mm
Carriage Length 200 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 185 mm
Compatible Rail Type Slide
Features Nitrile Seal
For Rail Width 76 mm
For Use With M 76, NM 76
Includes Lubricator Lubricator Included
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Double Row Bearing
Max. Axial Load 10000N
Max. Radial Load 10000N
Maximum Operating Temperature 140°F
Minimum Operating Temperature -4°F
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 38.7 mm