HEPCOMOTION AU2525L80LBDRNS GV3 Carriage, Size 25, Double-Row Bearing, 80 mm Carriage Length | CR3WGF 800Z80
HEPCOMOTION AU2525L80LBDRNS GV3 Carriage, Size 25, Double-Row Bearing, 80 mm Carriage Length
Item: CR3WGFModel: AU2525L80LBDRNSCross Ref: 800Z80
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 28.1 mm
Carriage Length 80 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 80 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 1600N
Features Nitrile Seal, Slide Lubricators
For Rail Width 25 mm
Includes Lubricator Lubricator Included
Includes Plugs Plugs Included
Max. Axial Load 1600N
Max. Radial Load 3000N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 30.7 mm