HEPCOMOTION AU2525L80LBDR GV3 Carriage, Size 25, Double-Row Bearing, 80 mm Carriage Length, Slide Lubricators | CR3WEF 800Z79
HEPCOMOTION AU2525L80LBDR GV3 Carriage, Size 25, Double-Row Bearing, 80 mm Carriage Length, Slide Lubricators
Item: CR3WEFModel: AU2525L80LBDRCross Ref: 800Z79
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 28.1 mm
Carriage Length 80 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 80 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 1600N
Features Slide Lubricators
For Rail Width 25 mm
For Use With NS 25, S 25
Includes Lubricator Lubricator Included
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Double Row Bearing
Max. Axial Load 1600N
Max. Radial Load 3000N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 30.7 mm