HEPCOMOTION AU2525L80 GV3 Carriage, Size 25, Twin Bearing, 80 mm Carriage Length, No Seals or Lubricators | CR3WEK 800Z75
HEPCOMOTION AU2525L80 GV3 Carriage, Size 25, Twin Bearing, 80 mm Carriage Length, No Seals or Lubricators
Item: CR3WEKModel: AU2525L80Cross Ref: 800Z75
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 28.1 mm
Carriage Length 80 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 80 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 1280N
Features No Seals Or Lubricators
For Rail Width 25 mm
For Use With NS 25, S 25
Includes Lubricator Lubricator Included
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Twin Bearing
Max. Axial Load 1280N
Max. Radial Load 1200N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 30.7 mm