HEPCOMOTION AU2018L65LBDRNS GV3 Carriage, Size 20, Double-Row Bearing, 65 mm Carriage Length | CR3WDR 800Z67
HEPCOMOTION AU2018L65LBDRNS GV3 Carriage, Size 20, Double-Row Bearing, 65 mm Carriage Length
Item: CR3WDRModel: AU2018L65LBDRNSCross Ref: 800Z67
Item Carriage
Carriage Finish Clear Anodized
Carriage Height 22.4 mm
Carriage Length 65 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Double Row Bearing
Carriage Width 64 mm
Dynamic Load Capacity 760N
Features Nitrile Seal, Slide Lubricators
For Rail Width 20 mm