HEPCOMOTION AU2018L65DRNS GV3 Carriage, Size 20, Double-Row Bearing, 65 mm Carriage Length, Nitrile Seal | CR3WDT 800Z66
HEPCOMOTION AU2018L65DRNS GV3 Carriage, Size 20, Double-Row Bearing, 65 mm Carriage Length, Nitrile Seal
Item: CR3WDTModel: AU2018L65DRNSCross Ref: 800Z66
Carriage Finish Anodized
Carriage Height 22.4 mm
Carriage Length 65 mm
Carriage Material Aluminum
Carriage Type Roller
Carriage Width 64 mm
Compatible Rail Type Slide
Dynamic Load Capacity 760N
Features Nitrile Seal
For Rail Width 20 mm
Includes Plugs Plugs Included
Linear Guide Design Double Row Bearing
Max. Axial Load 760N
Max. Radial Load 1200N
Number Of Bearing Rows 2
Number Of Rail Holes 4
Overall Height 24.95 mm