HALLOWELL 415S24ME Storage Cabinet 22 Gauge 72 Inch H 36 Inch Width | AC6JXX 34C177
HALLOWELL 415S24ME Storage Cabinet 22 Gauge 72 Inch H 36 Inch Width
Item: AC6JXXModel: 415S24MECross Ref: 34C177
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Storage Cabinet
Adjustable Shelves Adjustable
Assembled/unassembled Unassembled
Assembly Unassembled
Audit Trail Storage Not Available
Base Type Frame
Cabinet Color Black
Cabinet Finish Powder Coated
Cabinet Material Steel
Cabinet Storage Components Shelves
Cabinet Style Shelves
Color Black
Door Handle Type Swing
Door Opening 180°
Door Type Solid
Handle Single
Lock Type Keyed
Locking Points 3
Locking System Three Point
Material Cold Rolled Sheet Steel
Method Of Construction Welded
Mobility Stationary
Number Of Shelves 4
Overall Depth 24"
Overall Height 72"
Overall Width 36"
Panel Thickness 22 ga.
Series 400 Series
Shelf Adjustment Increments 2"