GRAINGER ZUSAS70FDA3X32 O-Ring, 32 mm Inside Dia, 38 mm Outside Dia, 38 mm Actual Outside Dia, Red, 5 PK | CQ3HLF 714C02
GRAINGER ZUSAS70FDA3X32 O-Ring, 32 mm Inside Dia, 38 mm Outside Dia, Red
Item: CQ3HLFModel: ZUSAS70FDA3X32Cross Ref: 714C02
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 32 mm
Actual Outside Dia. 38 mm
Actual Width 3 mm
Application Food
Color Red
Cross Section 3 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Silicone
Meets/exceeds FDA
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 32 mm
Nominal Outside Dia. 38 mm
Nominal Width 3 mm