GRAINGER ZUSAS2.5X10 O-Ring, 10 mm Inside Dia, 15 mm Outside Dia, 15 mm Actual Outside Dia, Red, 25 PK | CQ3CPB 713Z62
GRAINGER ZUSAS2.5X10 O-Ring, 10 mm Inside Dia, 15 mm Outside Dia, 15 mm Actual Outside Dia, Red
Item: CQ3CPBModel: ZUSAS2.5X10Cross Ref: 713Z62
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 10 mm
Actual Outside Dia. 15 mm
Actual Width 2.5 mm
Application Food
Color Red
Cross Section 2.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Silicone
Meets/exceeds FDA
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 10 mm
Nominal Outside Dia. 15 mm
Nominal Width 2.5 mm