GRAINGER ZUSAH1.5X29 O-Ring, 29 mm Inside Dia, 32 mm Outside Dia, 32 mm Actual Outside Dia, 100 PK | CQ3HDJ 711Y31
GRAINGER ZUSAH1.5X29 O-Ring, 29 mm Inside Dia, 32 mm Outside Dia, 32 mm Actual Outside Dia
Item: CQ3HDJModel: ZUSAH1.5X29Cross Ref: 711Y31
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 29 mm
Actual Outside Dia. 32 mm
Actual Width 1.5 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 1.5 mm
Cross Section Shape Round
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 29 mm
Nominal Outside Dia. 32 mm
Nominal Width 1.5 mm