GRAINGER MA-68452X126 Adjustable Handle, Teardrop, Plastic, 1/2 Inch To 13 Thread Size, Black
Item: CP6ZFLModel: MA-68452X126Cross Ref: 419G41
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Adjustable Handle
Color Black
Components Material Stainless Steel
Features Instantly Adjustable To 20 To 45 Different Handle Positions Depending On Size
Finish Powder Coated
Handle Length 3.74"
Handle Material Plastic
Handle Type Teardrop
Height 2 5/8"
Hub Height 1.68"
Measurement System Inch
Mounting Type Threaded Stud
Overall Height 3.78"
Overall Length 3.74"
Resistance Properties Corrosion Resistant
Screw Length 1.266"
System Of Measurement Imperial
Thread Length 1.26"