GRAINGER M51240.025.0016 Set Screw Stainless Steel M2.50 X 0.45Mm Flat 16Mm, 100PK | AG2JPY 31KA32
GRAINGER M51240.025.0016 Set Screw, M2.5x0.45 Thread Size, Pln, 16mm Lg., 2mm Drive Size, Flat, Hex Socket
Item: AG2JPYModel: M51240.025.0016Cross Ref: 31KA32
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 100
Drive Size 1.3 mm
Head Type Headless
Length 16 mm
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 16 mm