GRAINGER M51120.040.0045 Machine Screw Cheese M4 X 0.70 X 45 Length, 100PK | AH3ERC 31KH30
GRAINGER M51120.040.0045 Machine Screw, M4x0.7 Thread Size, SS, 45 mm Lg., Cheese, Plain, Slotted
Item: AH3ERCModel: M51120.040.0045Cross Ref: 31KH30
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 6G
Drive Size 1 mm
Grade Grade A2
Head Dia. 7 mm
Head Height 2.6 mm
Head Type Cheese
Length 45 mm
Material Stainless Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 72518 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 45 mm