GRAINGER M51110.040.0060 Machine Screw M4 60Mm Flat A2 Stainless Steel, 25PK | AG2HLB 31JR33
GRAINGER M51110.040.0060 Machine Screw, M4x0.7 Thread Size, SS, 60 mm Lg., Flat, Plain, Slotted
Item: AG2HLBModel: M51110.040.0060Cross Ref: 31JR33
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 6G
Drive Size 1 mm
Head Angle 90°
Head Dia. 8 mm
Head Height 2.2 mm
Head Type Flat
Length 60 mm
Material Stainless Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 72518 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 60 mm