GRAINGER M51030.100.0050 Socket Head Cap Screw, M10x1.5 Thread Size, Button, 50mm Lg., 5.5mm Head Ht., Pln, Gr. A2, SS
Item: CD3HNKModel: M51030.100.0050Cross Ref: 53GJ51
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Display Qty 50
Drive Size 6 mm
Drive Type Socket
Finish Plain
Grade Grade A2
Head Dia. 17.5 mm
Head Height 5.5 mm
Head Type Button
Length 50 mm
Material Type Stainless Steel
Minimum Thread Length 40 mm
Screw Length 50 mm
System Of Measurement Metric
Thread Direction Right Hand
Thread Length 40 mm