FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Bright Key |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Height | 22 mm |
| Length | 1m |
| Material | Steel |
| Material Grade/class | Ungraded |
| Product Type | Undersized Key Stock |
| Size | 22 mm x 22 mm |
| Standards | Din 6880 |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | Undersized |
| Width | 22 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 3.77 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39270.033.0001 | 3 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €28.27 | |
| M39270.044.0001 | 4 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.48 | |
| M39270.055.0001 | 5 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €21.94 | |
| M39270.066.0001 | 6 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €36.39 | |
| M39270.077.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €48.45 | |
| M39270.087.0001 | 7 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €96.99 | |
| M39270.088.0001 | 8 mm | Undersized | Steel | Plain | Grade C45K | €66.53 |
Explore Products
- REGAL 010348AS64 Thread Forming Tap, #10-24 Size, H4 Limit, Plug With Chrome over Nitride
- SLIDE SLEDGE 213775 PVC Conduit Tip, 5 Inch Diameter, Aluminium
- EATON SMV811B13P3C Soft Starter, 135 A, 5.0Kv Medium Voltage, Standard Pump With Fan
- GRAINGER ABP416-6 Bronze Rectangular Bar, 2 Inch X 6 Inch Nominal Size
- CH HANSON 15045 Barricade Safety Tape, Yellow And Black Stripes, 2 Inch Size, 54 Feet Length
- EATON SVX005A1-4A1B1B2B4C5 Adjustable Frequency Drive, 5HP, NEMA Type 1, 380-500V, EMC H, 1 Al, PROFIBUS DP, FR4
- SMC VALVES ZPT32UN-A6 Vacuum Pad, Pad Size 32-50
- RUBBERMAID FGE43800WH00 Mop Looped End White 24oz
Explore More
- KEYSHAFT
- Blocks and Sheaves
- Glove Boxes
- Sliding Door Locks
- Helical Thread Insert Kits
- Boring and Grooving Tool Holders
- OIL SAFE Shut-Off Valve Ball Knobs
- HELICOIL Complete Reference Gages, UNF, 3B
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond RealSeal Bottles, Narrow Mouth, HDPE
- DIXON Tank Filler Valves
- COOPER B-LINE Runway Support Brackets
- SEYMOUR MIDWEST Sledge Handles
- KIMBLE CHASE Allihn Condensers
- MCR SAFETY Mechanics Gloves, Spandex
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39270.242.0001 Bright Key, Undersized, Steel, 22 mmx22 mm Size, 1m Lg., Gr. C45K, Plain
€325.80 /unit

