GRAINGER M39250.296.0160 Parallel Key C45K Steel 28 X 16 X 160Mm, 5PK | AH7XRX 38DY53
GRAINGER M39250.296.0160 Parallel Key, High, Steel, 28 mmx16 mmx160 mm Size, 160 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XRXModel: M39250.296.0160Cross Ref: 38DY53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 16 mm
Height 16 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 160 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 28 mm x 16 mm x 160 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 28 mm