GRAINGER M39250.170.0080 Parallel Key C45K Steel 16 X 10 X 80Mm, 10PK | AH7XPU 38DY04
GRAINGER M39250.170.0080 Parallel Key, High, Steel, 16 mmx10 mmx80 mm Size, 80 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XPUModel: M39250.170.0080Cross Ref: 38DY04
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 10 mm
Height 10 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 80 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 16 mm x 10 mm x 80 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 16 mm