GRAINGER M39250.170.0036 Parallel Key C45K Steel 16 X 10 X 36Mm, 10PK | AH7XPL 38DX96
GRAINGER M39250.170.0036 Parallel Key, High, Steel, 16 mmx10 mmx36 mm Size, 36 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XPLModel: M39250.170.0036Cross Ref: 38DX96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Parallel Key
End Profile Round
Finish Plain
Grade Grade C45K
Head Height 10 mm
Height 10 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 36 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 16 mm x 10 mm x 36 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 16 mm