GRAINGER M39250.149.0080 Parallel Key C45K Steel 14 X 9 X 80Mm, 10PK | AH7XPD 38DX89
GRAINGER M39250.149.0080 Parallel Key, High, Steel, 14 mmx9 mmx80 mm Size, 80 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XPDModel: M39250.149.0080Cross Ref: 38DX89
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 9 mm
Height 9 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 80 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 14 mm x 9 mm x 80 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 14 mm