GRAINGER M39250.128.0080 Parallel Key C45K Steel 12 X 8 X 80Mm, 10PK | AH7XNK 38DX72
GRAINGER M39250.128.0080 Parallel Key, High, Steel, 12 mmx8 mmx80 mm Size, 80 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XNKModel: M39250.128.0080Cross Ref: 38DX72
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 8 mm
Height 8 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 80 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 12 mm x 8 mm x 80 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 12 mm