GRAINGER M39250.128.0028 Parallel Key C45K Steel 12 X 8 X 28Mm, 25PK | AH7XNA 38DX63
GRAINGER M39250.128.0028 Parallel Key, High, Steel, 12 mmx8 mmx28 mm Size, 28 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XNAModel: M39250.128.0028Cross Ref: 38DX63
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 8 mm
Height 8 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 28 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 12 mm x 8 mm x 28 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 12 mm