GRAINGER M39250.108.0063 Parallel Key C45K Steel 10 X 8 X 63Mm, 25PK | AH7XMP 38DX53
GRAINGER M39250.108.0063 Parallel Key, High, Steel, 10 mmx8 mmx63 mm Size, 63 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XMPModel: M39250.108.0063Cross Ref: 38DX53
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 8 mm
Height 8 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 63 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 10 mm x 8 mm x 63 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 10 mm