GRAINGER M39250.108.0045 Parallel Key C45K Steel 10 X 8 X 45Mm, 25PK | AH7XMK 38DX49
GRAINGER M39250.108.0045 Parallel Key, High, Steel, 10 mmx8 mmx45 mm Size, 45 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XMKModel: M39250.108.0045Cross Ref: 38DX49
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 8 mm
Height 8 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 45 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 10 mm x 8 mm x 45 mm