GRAINGER M39250.087.0055 Parallel Key C45K Steel 8 X 7 X 55Mm, 25PK | AH7XLP 38DX30
GRAINGER M39250.087.0055 Parallel Key, High, Steel, 8 mmx7 mmx55 mm Size, 55 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XLPModel: M39250.087.0055Cross Ref: 38DX30
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Parallel Key
End Profile Round
Finish Plain
Grade Grade C45K
Head Height 7 mm
Height 7 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 55 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 8 mm x 7 mm x 55 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 8 mm