GRAINGER M39250.087.0025 Parallel Key C45K Steel 8 X 7 X 25Mm, 50PK | AH7XLE 38DX21
GRAINGER M39250.087.0025 Parallel Key, High, Steel, 8 mmx7 mmx25 mm Size, 25 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XLEModel: M39250.087.0025Cross Ref: 38DX21
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 7 mm
Height 7 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 25 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 8 mm x 7 mm x 25 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 8 mm