FREE delivery on orders over €150
Product Specifications:
| Item | Parallel Key |
| Finish | Plain |
| Grade | Grade C45K |
| Height | 6 mm |
| Length | 40 mm |
| Material | Steel |
| Size | 6 mm x 6 mm x 40 mm |
| System Of Measurement | Metric |
| Type | High |
| Width | 6 mm |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.54 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 38.1 |
| Ship width (cm) | 17.78 |
Product Variants
| Model | Height | Type | Material | Finish | Grade | Pkg. Qty. | Price | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M39250.022.0006 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €31.45 | |
| M39250.022.0008 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €26.27 | |
| M39250.022.0010 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €28.27 | |
| M39250.022.0012 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €51.77 | |
| M39250.022.0020 | 2 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €53.67 | |
| M39250.033.0006 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €60.58 | |
| M39250.033.0008 | 3 mm | High | Steel | Plain | Grade C45K | 50 | €24.28 |
Explore Products
- CONDOR 4NMK4 Knit Glove, Acrylic Men, S, Pair
- APPROVED VENDOR M55050.080.0060 Metric Socket Head Cap Screw, M8x1.25 Thread Size, Cyl., 60 mm Lg., Pln, SS
- DORIAN CAT50 ER25H-6000
- VERMONT GAGE 911492450 Pin Gage, Class ZZ, NoGo, BG, 0.9245 Inch Size
- EATON NFC312KT Narrow Frame Terminal Adapter Kit, Front Mount, 3P
- SCHNEIDER ELECTRIC ZB4BH13 Illuminated Push Button Operator 22mm White
- SUPCO 1405RFSS
- DEWALT DWADTQTR1420 Combination Drill And Tap, 1/4-20 Thread Size, 2 3/8 Inch Length
Explore More
- KEYSHAFT
- Electronic Timers
- Respiratory Airline Hoses
- Drain Covers and Seals
- Hazardous Location Heaters
- Panel Saws
- ML KISHIGO Contrasting Mesh Breakaway Vests, Lime
- CONDOR Goatskin Leather Hook And Loop Brown Driver Gloves
- FACOM 46 VSE Series Insulated Open End Wrenches, 1000 Volt
- KEO Combined Drills And Countersinks, Plain Type, 82 Degrees Countersink Angle
- ANVIL AS2144 Series Corner Angle Fittings, Electro-Galvanized
- SQUARE D Undervoltage Release
- LIFT-ALL Tow Strap, 20 Feet
- EATON Safety Switch External Window Kits
- SEE ALL INDUSTRIES Service Record Tags
- FEBCO LF622UF Series Ball Valves
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
GRAINGER M39250.066.0040 Parallel Key, High, Steel, 6 mmx6 mmx40 mm Size, 40 mm Lg., Gr. C45K, Plain
€46.09 /pack
