GRAINGER M39250.055.0018 Parallel Key C45K Steel 5 X 5 X 18Mm, 50PK | AH7XJL 38DW80
GRAINGER M39250.055.0018 Parallel Key, High, Steel, 5 mmx5 mmx18 mm Size, 18 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XJLModel: M39250.055.0018Cross Ref: 38DW80
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 5 mm
Height 5 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 18 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 5 mm x 5 mm x 18 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 5 mm