GRAINGER M39250.055.0015 Parallel Key C45K Steel 5 X 5 X 15Mm, 50PK | AH7XJJ 38DW78
GRAINGER M39250.055.0015 Parallel Key, High, Steel, 5 mmx5 mmx15 mm Size, 15 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XJJModel: M39250.055.0015Cross Ref: 38DW78
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 5 mm
Height 5 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 15 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 5 mm x 5 mm x 15 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 5 mm