GRAINGER M39250.044.0014 Parallel Key C45K Steel 4 X 4 X 14Mm, 50PK | AH7XHU 38DW64
GRAINGER M39250.044.0014 Parallel Key, High, Steel, 4 mmx4 mmx14 mm Size, 14 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XHUModel: M39250.044.0014Cross Ref: 38DW64
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade C45K
Head Height 4 mm
Height 4 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 14 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 4 mm x 4 mm x 14 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 4 mm