GRAINGER M39250.033.0012 Parallel Key C45K Steel 3 X 3 X 12Mm, 50PK | AH7XHF 38DW52
GRAINGER M39250.033.0012 Parallel Key, High, Steel, 3 mmx3 mmx12 mm Size, 12 mm Lg., Gr. C45K, Plain
Item: AH7XHFModel: M39250.033.0012Cross Ref: 38DW52
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Parallel Key
End Profile Round
Finish Plain
Grade Grade C45K
Head Height 3 mm
Height 3 mm
Key Shape Round
Key Type Undersized
Length 12 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6885A
Product Type Parallel Key
Size 3 mm x 3 mm x 12 mm
System Of Measurement Metric
Type High
Width 3 mm