GRAINGER M39100.200.0120 Spring Pin Slotted 20X120Mm, 5PK | AH7XGV 38DW42
GRAINGER M39100.200.0120 Spring Pin, 20mm Nominal Dia., Steel, 20.5mm To 20.9mm Actual Dia. Rng, 120mm Lg.
Item: AH7XGVModel: M39100.200.0120Cross Ref: 38DW42
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spring Pin
Actual Dia. Range 20.5 mm to 20.9 mm
Chamfer Dia. 12.5 mm
Finish Plain
Hardness Rockwell 420-560 HV30
Length 120 mm
Material Steel
Min. Chamfer Length 3 mm
Nominal Dia. 20 mm
System Of Measurement Metric
Type Slotted
Wall Thickness 4 mm