GRAINGER M36303.746.0020 Disc Springs C (Light) 71 x 36.0 x 2.0mm PK2 | AH7WML 38DR16
GRAINGER M36303.746.0020 Disc Springs C (Light) 71 x 36.0 x 2.0mm
Item: AH7WMLModel: M36303.746.0020Cross Ref: 38DR16
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Disc Springs
Compatible Rod Size 71 mm
Disc Type Standard Disc Spring
Finish Plain
Inside Diameter 36 mm
Max. Outside Dia. 36 mm
Min. Inside Dia. 71 mm
Outside Diameter 71 mm
Overall Height 4.6 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 2 mm