GRAINGER M36200.015.0001 Retaining Washer For Shafts 1.5Mm, 100PK | AH7WJM 38DP47
GRAINGER M36200.015.0001 Retaining Washer, External, Standard, 0.4 mm Thick, Fits 2 mm Shaft. Dia
Item: AH7WJMModel: M36200.015.0001Cross Ref: 38DP47
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Washer for Shafts
Finish Plain
Fits Groove Dia. 1.5 mm
Fits Groove Width 0.44 mm
For Shaft Dia. 2 mm
Free Outside Diameter 3.9 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Material Quality Standards Din 6799
Pack Size Small Pack
Product Type External
Ring Sub-type Standard
Ring Type E Style Retaining Ring
System Of Measurement Metric
Thickness 0.4 mm