GRAINGER M36050.195.0001 Retaining Ring for Bores 195mm Bore Diameter | AH7WHY 38DP34
GRAINGER M36050.195.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 4 mm Thk, 200 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WHYModel: M36050.195.0001Cross Ref: 38DP34
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. 165.2 mm
Clearance Dia. (expanded) 165.2mm
Clearance Dia. Type Compressed
Finish Plain
Fits Groove Dia. 200 mm
Fits Groove Width 4.15 mm
For Bore Diameter 195 mm
For Housing Dia. 195 mm
Free Inside Dia. 204.5 mm
Free Outside Dia. 204.5 mm
Free Outside Diameter 204.5 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 4 mm