GRAINGER M36050.130.0001 Retaining Ring For Bores 130Mm, 5PK | AH7WHJ 38DP21
GRAINGER M36050.130.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 4 mm Thk, 134 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WHJModel: M36050.130.0001Cross Ref: 38DP21
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. 106.9 mm
Clearance Dia. (expanded) 106.9mm
Clearance Dia. Type Compressed
Finish Plain
Fits Groove Dia. 134 mm
Fits Groove Width 4.15 mm
For Bore Diameter 130 mm
For Housing Dia. 130 mm
Free Inside Dia. 137 mm
Free Outside Dia. 137 mm
Free Outside Diameter 137 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 4 mm