GRAINGER M36050.120.0001 Retaining Ring For Bores 120Mm, 5PK | AH7WHG 38DP19
GRAINGER M36050.120.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 4 mm Thk, 124 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WHGModel: M36050.120.0001Cross Ref: 38DP19
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. 96.9 mm
Clearance Dia. (expanded) 96.9mm
Clearance Dia. Type Compressed
Finish Plain
Fits Groove Dia. 124 mm
Fits Groove Width 4.15 mm
For Bore Diameter 120 mm
For Housing Dia. 120 mm
Free Inside Dia. 127 mm
Free Outside Dia. 127 mm
Free Outside Diameter 127 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 4 mm