GRAINGER M36050.039.0001 Retaining Ring For Bores 39Mm, 50PK | AH7WFH 38DN73
GRAINGER M36050.039.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 1.5 mm Thk, 41 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WFHModel: M36050.039.0001Cross Ref: 38DN73
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. (expanded) 28.6mm
Finish Plain
Fits Groove Dia. 41 mm
Fits Groove Width 1.6 mm
For Housing Dia. 39 mm
Free Inside Dia. 42 mm
Free Outside Dia. 42 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 1.5 mm