GRAINGER M36000.017.0001 Retaining Ring For Shaft 17Mm Diameter, 50PK | AH7WAP 38DM63
GRAINGER M36000.017.0001 Retaining Ring, External, Standard, 1 mm Thk, 16.2 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WAPModel: M36000.017.0001Cross Ref: 38DM63
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Shaft
Clearance Dia. 25 mm
Clearance Dia. (expanded) 25mm
Clearance Dia. Type Expanded
Finish Plain
Fits Groove Dia. 16.2 mm
Fits Groove Width 1.1 mm
For Shaft Dia. 17 mm
Free Inside Dia. 15.7 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 1 mm