GRAINGER M16180.120.0140 Eye Bolt Carbon Steel 4.6 M12X140, 10PK | AH7VPJ 38DJ93
GRAINGER M16180.120.0140 Eye Bolt, M12x1.75 Thread Size, Steel, 140 mm Lg. From Ream Center, Blk Oxide
Item: AH7VPJModel: M16180.120.0140Cross Ref: 38DJ93
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Class Class 4.6
Eye Inside Dia. 12 mm
Eye Outside Dia. 25 mm
Eye Thickness 14 mm
Finish Black Oxide
Hole Center-to-end Length 140 mm
Length From Ream Center 140.0mm
Length From Ream Center 140 mm
Rod End Standards Din 444
Shank Diameter 12 mm
Thread Direction Right Hand
Thread Length 36 mm