GRAINGER M11398.040.0020 Spacer Int/Extension Stud M4 x 0.7, 20mm Body Length, 100PK | AH7VGN 38DH35
GRAINGER M11398.040.0020 Spacer, M4x0.7 Thread Size, Male To Female, 20 mm Lg., 8 mm Thread Lg., Steel
Item: AH7VGNModel: M11398.040.0020Cross Ref: 38DH35
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spacer
Body Length 20 mm
Body Thread Length 9 mm
Finish Zinc Plated
Hex Width 7 mm
Includes Cap No
Length 20 mm
Material Steel
Overall Length 28 mm
Shape Hex
Standoff Material Steel
Standoff Thread Gender Male-Female
Standoff Type Male Female Standoff
System Of Measurement Metric
Temp. Range -58°F to +302°F
Thread Depth 9 mm
Thread Length 8 mm