GRAINGER M07890.050.0020 Set Screw Alloy Steel M5 X 0.80Mm K Cup 20Mm, 100PK | AG2JJW 31JZ17
GRAINGER M07890.050.0020 Set Screw, M5x0.8 Thread Size, Plain, 20 mm Lg., 4 mm Drive Size, Knurled Cup
Item: AG2JJWModel: M07890.050.0020Cross Ref: 31JZ17
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Dimensional Standards Din 916
Display Qty 100
Drive Size 2.5 mm
Drive Type Socket
Finish Black Oxide
Hardness Rockwell C45-C53
Head Type Headless
Length 20 mm
Material Alloy Steel
Maximum Temperature 302°F
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 20 mm