GRAINGER M07860.030.0012 Set Screw Alloy Steel M3 X 0.50Mm Flat 12Mm, 100PK | AG2JGD 31JY54
GRAINGER M07860.030.0012 Set Screw, M3x0.5 Thread Size, Zn Plated, 12 mm Lg., 2.5 mm Drive Size, Flat
Item: AG2JGDModel: M07860.030.0012Cross Ref: 31JY54
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Dimensional Standards Din 913
Display Qty 100
Drive Size 1.5 mm
Drive Type Socket
Finish Zinc Plated
Hardness Rockwell C45-C53
Head Type Headless
Length 12 mm
Material Alloy Steel
Maximum Temperature 302°F
Minimum Temperature -58°F
Overall Length 12 mm