GRAINGER M07840.060.0035 Socket Set Screw Cup M6 X 1Mm X 35Mm, 100PK | AG2KUX 31KK24
GRAINGER M07840.060.0035 Set Screw, M6x1 Thread Size, Plain, 35 mm Lg., 3 mm Drive Size, Cup, Hex Socket
Item: AG2KUXModel: M07840.060.0035Cross Ref: 31KK24
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Decimal Equivalent 0.125"
Drive Size 3 mm
Drive Type Hex Socket
Finish Plain
Hardness Rockwell C45-C53
Length 35 mm