Item: CQ4BKGModel: HTRT/42188-48Cross Ref: 799K89
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Inside Height 1 5/8"
Inside Width 3 5/8"
Length 4 ft.
Machinability 100%
Mechanical Finish Mill
Outside Height 2"
Outside Width 4"
Overall Length 4 ft.
System Of Measurement Imperial
Tensile Strength 65000 psi
Wall Thickness 0.188"
Yield Strength 55000 psi