GRAINGER ZUSAQH2X60 O-Ring, 60 mm Inside Dia, 64 mm Outside Dia, 64 mm Actual Outside Dia, 70 Shore A | CQ3KPA 712X50
GRAINGER ZUSAQH2X60 O-Ring, 60 mm Inside Dia, 64 mm Outside Dia, 64 mm Actual Outside Dia, 70 Shore A
Item: CQ3KPAModel: ZUSAQH2X60Cross Ref: 712X50
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item O-Ring
Actual Inside Dia. 60 mm
Actual Outside Dia. 64 mm
Actual Width 2 mm
Application Standard
Color Black
Cross Section 2 mm
Cross Section Shape X Ring
Durometer 70 Shore A
Durometer Rating Medium Hard
Fda Approved Fda Approved
Material Buna N
Metal Detectable Metal Detectable
Nominal Inside Dia. 60 mm
Nominal Outside Dia. 64 mm
Nominal Width 2 mm